Haber

Kocaeli’de yaz spor okulları için kayıtlar başladı

KOCAELİ (İGFA) –Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, çocuklarda spor bilincini geliştirmek ve yaz tatillerini daha keyifli hale getirmek amacıyla her yıl düzenlediği Ücretsiz Spor Okulları Projesi’nin yaz dönemi kayıtlarına başladı.

Yaz Döneminde Kocaeli’nin 12 ilçesinde voleyboldan basketbola, badmintondan masa tenisine, yüzmeden güreşe 9 farklı branşın yer aldığı Spor Okulları; 06-14 yaş grubundaki öğrencilerin boş zamanlarının değerlendirilmesi, sağlıklı bireyler olarak yetiştirilmesi ve yetenekli öğrencilerin tespit edilmesi amaçlanmaktadır.

9 FARKLI ŞUBE

Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı Spor Şube Müdürlüğü’nün organize ettiği atletizm, badminton, basketbol, ​​jimnastik, güreş, masa tenisi gibi 9 farklı branşın yer aldığı Yaz Dönemi ücretsiz Spor Okullarında çocuklar ve gençler yaz tatilini geçiriyor. satranç, voleybol ve yüzme. dönemini sporla iç içe geçirme fırsatı bulacaktır. Ücretsiz Yaz Dönemi Spor Okulları 19 Haziran’da başlayacak ve 15 Eylül 2023 Cuma günü sona erecektir.

ÇEVRİMİÇİ BAŞVURULAR

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Yaz Dönemi Ücretsiz Spor Okulları Başvuruları online olarak kiavuzgenclik.kocaeli.bel.tr adresinden yapılabilecek. Vatandaşlar ayrıca Büyükşehir 153’ü arayarak detaylı bilgi alabilecek. Uzman eğitmenler eşliğinde gerçekleştirilecek eğitimlerde sporcular eğitici sosyal faaliyetlere katılırken kendilerini geliştirebilecekler.

golkoyajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu