Ekonomi

BIST şirketlerinden güncel haberler

Investing.com – Borsa İstanbul’da işlem gören şirketlerin yaptığı bildirimlere göre hazırladığımız yeni şirket haber özetimize göz atabilirsiniz.

Cosmos Yatırım Holding A.Ş. ( KOZMO)

Yakın İzleme Pazarı’nda işlem gören Cosmos Yatırım Holding A.Ş. Kotasyon Yönergesi’nin 36. maddesi kapsamında payların 06/04/2023 tarihinden itibaren Alt Pazar’da işlem görmeye başlaması kararlaştırılmıştır.

Ziraat Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. ( ZRGYO)

Ziraat GYO Portföyünde bulunan İstanbul Finans Merkezi Ziraat Towers Projesi’ndeki Tower-1’in tamamı TC Ziraat Bankası A.Ş.’ye kiralanmıştır. 5 yıl süreyle aylık 42,8 milyon TL (KDV hariç) kiralama bedeli ile.

Pera Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. ( PEGYO)

Pera Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Ziraat Katılım Bankası A.Ş.’nin kullanacağı finansman kapsamında Ziraat İştirak Bankası A.Ş. lehine ipotek tesis etmeye karar verdi.

Pardus Enterprise Capital Yatırım İştirak A.Ş. ( PRDGS)

Pardus Teşebbüs, Tektuş Sipariş Sistemleri Beşin San. ve Tic. A.Ş., hisselerine yatırım yapmayı hedefleyen “Integral Venture Capital Portföy Yönetimi A.Ş.

Akıllı Güneş Enerjisi Teknolojileri Sanayi ve Ticaret A.Ş. ( SMRTG)

%100 iştiraki olan Smart Güneş Power Equipment Marketing A.Ş., global ölçekli bir firmadan KDV hariç toplam bedeli 24.715.624 TL olan anahtar teslimi güneş enerjisi santrali montaj projesi için sipariş teyidi aldı.

Kimteks Poliüretan Sanayi ve Ticaret A.Ş. ( KMPUR)

Nisan 2023 sonunda teslim edilecek olan Kimpur, Rijit bölümü için daha önce alınan siparişlere ek olarak; 2023 2. Çeyrek için toplam 375 milyon TL tutarında yeni satış siparişi alındı. Bu fiyatın 250 milyon TL’si shake konteynerlerde kullanılmak üzere, sandviç panel üreticileri ile yeni satış görüşmeleri yapılırken, siparişlerin sonuna kadar teslim edilmesi bekleniyor. Mayıs 2023.

Marka Yatırım Holding A.Ş. ( MARKA)

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında MARKA payları 05/04/2023 (seans başından) tarihinden 04/04/2023 tarihine kadar tek fiyat işlem sistemi ile işlem görecektir. 05/2023 (seans sonu).

VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan ve ilgili stokta hâlihazırda uygulanmakta olan tedbirler (açığa satış ve kredili işlem yasağı, brüt takas ve talimat paketi tedbirleri) tek fiyat işlem prosedürü tedbirinin uygulandığı dönem boyunca devam edecektir. .

Yatırım Yatırımı ( INVEO)

Inveo Yatırım Holding, %10’una sahip olduğu Bodrum Girişimcilik A.Ş.’nin 200.000 adet hissesinin tamamını 200.000 TL karşılığında Serdar Yeşiltaş’a devretme kararı aldı.

Çelik Halat ve Tel Sanayi A.Ş. ( ÇALHA)

Çelik Halat, Çelik Tel ve Halat Kapasite Artırımı ve Modernizasyonu (KAM) projeleri kapsamında 1. Faz 1. Kademe Tel çekme makinalarının komple yenilenmesi (KAM1), yeni ilave 2. Kademe tel çekme makinası ve tel transfer makinaları alımı, Patent Galvaniz Hat modernizasyonu yatırımları için üretici Elden Makine ve Otomasyon Sanayi A.Ş. ile anlaşma imzalayarak yatırım sürecinin başladığını duyurdu.

Beyaz Filo Rent a Car A.Ş. ( BEYAZ)

Beyaz Filo 5 markanın yetkili satıcısıdır; 2023 yılının ilk çeyreğinde toplam 2.815 adet yeni araç sattığını açıkladı.

Royal Halı İplik Dokuma Mobilya Sanayi ve Ticaret A.Ş. ( ASİL)

Royal Halı’nın 2022 yılı 12 aylık konsolide net karı 3.432.343 TL oldu. Şirketin 2021 yılının aynı dönemindeki net zararı ise 166.245.416 TL olarak açıklandı.

Koza Polyester

Koza Polyester’in halka arzı, Garanti BBVA (BME: BBVA ) Konsorsiyum öncülüğünde yatırım bugün başlayacak olup, ön muhasebe süreci 3 gün sürecektir. Halka arz sürecinde KOPOL hisseleri 24,5 TL sabit fiyattan satışa sunulacak olup, satılacak hisseler bireysel yatırımcılar arasında eşit olarak dağıtılacaktır.

Author: Günay Caymaz

Borsa verileri, gerçeğe uygun değer, sağlık durumu ve profesyonel grafikler başta olmak üzere yatırımlarınızdan yararlanmanıza yardımcı olacak tüm araçlar InvestingPro’da. katılmak tıklamak .

dortdivanhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu